Loading...

Angielska wytworność i nowoczesność

Sięgając do rozmaitych poradników i publikacji dotyczących wnętrzarstwa łatwo natknąć się na informacje o kuchniach w stylu angielskim. Jest to jeden z najbardziej klasycznych wariantów aranżacyjnych, który przemawia w pierwszej kolejności do zwolenników tradycji i bardzo zachowawczych rozwiązań. Dziś różne elementy można ze sobą łączyć i ten eklektyzm jest nowoczesny sam w sobie.

Stąd rośnie uznanie dla angielskich kuchni zgrabnie łączonych z modernistycznymi motywami. Rezultaty są naprawdę interesujące, choć siłą rzeczy trafiają w gusta bardzo określonej grupy docelowej. Kolory, które królują w angielskiej kuchni to biel, écru, beż, zieleń oraz błękity.

Chłód przeplata się z ciepłem – nie brakuje także mebli brązowych i z efektem postarzenia. Uwagę zwraca bogactwo zdobień, które przypomina, że styl jest głęboko zakorzeniony w plastycznej tradycji Starego Kontynentu. Są rzeźbienia na frontach, drewniane dekory, ozdobne uchwyty z mosiądzu czy polerowanej stali.

Obowiązkowy element to także szklane witrynki w szafkach – zarówno przeźroczyste, jak i dymione. Styl retro jest tu jak najbardziej obecny. Nasz trochę angielski, a trochę nowoczesny aranż nie może się również obejść bez dodatków, które dopełniają efektu spójnej całości.

Kafelki z sielskim motywem roślin, zbóż czy owoców wyglądają tu bardzo dobrze. Słoiki i pojemniki na produkty sypkie z pałąkowym zamknięciem tudzież wzorzyste porcelanowe naczynia wyeksponowane w gablotach – wszystko to jest dopuszczalne. Do tego nowoczesne podświetlenia dodające przytulnego klimatu.