Loading...

Etykiety na papierze – tania i skuteczna forma na wyróżnienie produktu

Etykiety samoprzylepne znajdują zastosowanie w niemalże każdej branży. Takie naklejki znajdziemy na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetyków i leków. Widnieją na towarach takich jak słoiczki z miodami, dżemami, zaprawami, masłem orzechowym i czekoladą na kanapki. Można zauważyć je również na butelkach z sokami, winem i innym alkoholem. Zdobią opakowania balsamów, żeli pod prysznic, szamponów, odżywek do włosów i wielu innych produktów.

Szczególną popularnością cieszą się etykiety na papierze, ze względu na wszechstronne zastosowanie, ale i atrakcyjną cenę.

Etykiety na papierze – dlaczego warto wybrać?

Samoprzylepne etykiety papierowe mogą być wykorzystywane do oznaczania produktów w branży spożywczej, kosmetycznej czy farmaceutycznej. Znajdą zastosowanie nie tylko w handlu, ale również we wszelakiej produkcji, a nawet usługach. Ich wielką zaletą jest nie tylko niska cena, ale i możliwość dowolnej personalizacji pod względem koloru, kształtu, rozmiaru, grafiki i treści. Etykiety na papierze drukowane i wycinane są cyfrowo, dzięki czemu nie ma potrzeby wykorzystywania drogich wykrojników, a wszystko odbywa się naprawdę szybko i korzystnie cenowo.

Należy jednak pamiętać, że papier jest mniej odpornym materiałem niż folia, dlatego tego typu etykiety sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana od naklejki odporność na wilgoć i warunki atmosferyczne. Nie da się jednak ukryć, że etykiety na papierze w formie samoprzylepnej stanowią najbardziej ekonomiczny typ druku etykiet, biorąc pod uwagę różnego rodzaju materiały. Wykonane w profesjonalnej drukarni będą wyróżniać się wysoką rozdzielczością, prawdziwym odwzorowaniem kolorów i trwałością nadrukowanej grafiki i treści.

Personalizacja etykiet papierowych

Wybierając etykiety na papierze do oznaczenia naszych produktów, mamy możliwość dowolnej personalizacji. Samoprzylepne etykiety papierowe mogą być drukowane na wybranym papierze – z białym półpołyskiem z klejem mocnym i standardowym lub odlepnym.

Do wyboru są także papiery srebrne typu lusterko i złote. Etykiety wydrukowane na papierze z klejem odlepnym są łatwe do usunięcia i nie pozostawiają resztek kleju na powierzchni. Możemy wybrać także dowolny kształt etykiet. Najczęściej wybierane są etykiety prostokątne z zaokrąglonymi rogami, ale istnieje możliwość wydruku innych kształtów, takich jak koło, elipsa, półkole i inne. Etykiety na papierze mogą być białe lub kolorowe.

Dostarczane są na arkuszu lub na rolce.