Loading...

Funkcjonalne szuflady

Mówiąc o jakichkolwiek meblach od razu nasuwają nam się pewne elementy, które powinny się w nich zawierać. Do tej grupy zaliczają się szuflady, które są jednym z bardziej praktycznych i uniwersalnych sposobów na przechowywanie rozmaitych przedmiotów. Dotyczy to również kuchni, gdzie szuflada pozwala przechowywać żywność, rozmaite przybory, sztućce, naczynia i cokolwiek można. Technika nie stoi w miejscu i działanie szuflad ulega co jakiś czas zmianom. Niegdyś były one dość prymitywne, chwilami toporne.

Zamykały się ciężko, haczyły, a po jakimś czasie konieczna była wymiana części nośnych odpowiedzialnych za ich otwieranie i domykanie. W nowoczesnych meblach kuchennych stosuje się inne patenty. Jedna z ciekawszych innowacji na gruncie szuflad to systemy cichego domyku, zwane powszechnie „silent click”. To specjalne rozwiązanie, dzięki któremu prowadnice dopychanych przez użytkownika szuflad lekko zwalniają na końcu, by szuflady domknęły się niemal bezdźwięcznie. Umożliwia to specjalny hamulec, w sposobie działania trochę podobny do spowalniaczy montowanych w drzwiach sklepów.

Inną zaletą takich systemów jest to, że przyczyniają się do wolniejszego zużywania prowadnic. To oznacza, że właściciele mogą dłużej cieszyć się w pełni sprawnymi meblami. Kryterium użyteczności szuflad jest również ich pojemność. Zwykle mamy do czynienia z zestawem standardowych wymiarów. Mniejsze szuflady nadają się doskonale do przechowywania drobnych przedmiotów, a te większe mogą pomieścić garnki, pokrywki i naczynia.

Przegródki i organizery pomogą lepiej zagospodarować przestrzeń szuflad.