Loading...

Magia w kuchni, czyli proste sztuczki

Czy wiesz, że istnieją proste sztuczki, które ułatwią Ci kuchenne czynności? Być może niektóre z nich już znasz, ale może choć część okaże się dla Ciebie czymś nowym i pomocnym. Triki dotyczą sprzętów kuchennych, a także produktów. Jeżeli masz problemy z doczyszczeniem srebrnych lub platerowanych sztućców, spróbuj wyczyścić je za pomocą pasty do zębów lub włóż do wody po gotowanych ziemniakach.

Opłucz sztućce ambition i przetrzyj je suchą ścierką. Teraz powinny lśnić czystością. Zdarzyło Ci się przesolić potrawę? Bez obaw, nic straconego.

Surowy ziemniak pomoże Ci w parę minut wyciągnąć nadmiar soli. Jeżeli chcesz ożywić zwiędłą główkę sałaty, włóż ją do zimnej wody z odrobiną mąki ziemniaczanej. Sałata powinna odzyskać swoją świeżość.

Masz w swojej kuchni roślinki? Jeśli jest to paprotka i zależy Ci na utrzymaniu jej idealnego stanu, możesz od czasu do czasu podlać ją mlekiem. Taka sztuczka zapobiegnie jej żółknięciu. Od teraz w Twojej kuchni będą gościć piękne zielone, naturalne akcenty.