Loading...

Magia w kuchni, czyli proste sztuczki

Czy wiesz, że istnieją proste sztuczki, które ułatwią Ci kuchenne czynności? Być może niektóre z nich już znasz, ale może choć część okaże się dla Ciebie czymś nowym i pomocnym. Triki dotyczą sprzętów kuchennych, a także produktów. Jeżeli masz problemy z doczyszczeniem srebrnych lub platerowanych sztućców, spróbuj wyczyścić je za pomocą pasty do zębów lub włóż do wody po gotowanych ziemniakach.

sprawne budowanie nadproża dla twojego domu suchy las działki budowlane działki budowlane suchy las działki budowlane w suchym lesie

Opłucz sztućce i przetrzyj je suchą ścierką. Teraz powinny lśnić czystością. Zdarzyło Ci się przesolić potrawę? Bez obaw, nic straconego.

Surowy ziemniak pomoże Ci w parę minut wyciągnąć nadmiar soli. Jeżeli chcesz ożywić zwiędłą główkę sałaty, włóż ją do zimnej wody z odrobiną mąki ziemniaczanej. Sałata powinna odzyskać swoją świeżość.

Masz w swojej kuchni roślinki? Jeśli jest to paprotka i zależy Ci na utrzymaniu jej idealnego stanu, możesz od czasu do czasu podlać ją mlekiem. Taka sztuczka zapobiegnie jej żółknięciu. Od teraz w Twojej kuchni będą gościć piękne zielone, naturalne akcenty.