Loading...

Marketing internetowy

Marketing – wiele o nim słyszymy, jednak czy tak naprawdę wiemy, czym jest i w jaki sposób działa marketing? Z marketingiem mamy do czynienia na każdym kroku. Z każdej strony jesteśmy bombardowani bilbordami, informacjami prasowymi, czy newsletterami. To właśnie jest marketing – spójny przekaz wizualno-tekstowy, mający na celu przykuć uwagę konsumenta. Współcześnie jedną z najpopularniejszych i najczęściej występujących form marketingu, jest marketing internetowy.

Czym jest marketing internetowy?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Internet zyskał ogromną popularność. Współcześnie mamy dostęp do Internetu niemal w każdym miejscu – w domu, w pracy, w szkole, w centrach handlowych, restauracjach etc.

Dzięki temu nieustannie mamy dostęp do informacji znajdujących się w sieci. Ten szybki i nieograniczony dostęp do Internetu sprawił, że Internet zaczął być postrzegany jako narzędzie marketingowe. Narzędzie umożliwiające prowadzenia wszelkiego rodzaju kampanii marketingowych. Dzisiaj praktycznie każda firma korzysta w mniejszym lub większym stopniu z możliwości marketingowych Internetu. Dzięki temu ma dostęp do nieograniczonej liczby użytkowników sieci, a tym samym do potencjalnych klientów. Bardzo często jako konsumenci nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w Internecie niemal na każdym kroku mamy do czynienia z wytworami kampanii marketingowych.

A same kampanie marketingowe są tym skuteczniejsze, im konsument jest mniej świadomy ich występowania.

Narzędzia marketingu internetowe

Marketing internetowy, jak sama nazwa wskazuje, jest działaniem prowadzonym za pośrednictwem Internetu. Kampanie marketingowe mogą być prowadzone m.in. za pośrednictwem stron internetowych zleceniodawców kampanii, jak również za pośrednictwem forów i blogów. Ostatnimi czasy ogromną popularnością zaczęły cieszyć się kampanie marketingowe prowadzone za pośrednictwem mediów społecznościowych, które dają możliwość dotarcia do sprecyzowanych, ale zarazem obszernych grup docelowych.

Działania marketingowe prowadzone za pośrednictwem mediów społecznościowych są działaniami prowadzonymi w zakresie marketingu internetowego, a uściślając, za pośrednictwem social media marketingu..