Loading...

Po co turyści przyjeżdżają do Europy?

Okazuje się, że mimo zmian na świecie i rozwoju różnych regionów turyści z całego globu nadal mają chęć i potrzebę aby przyjechać, przynajmniej raz w życiu do Europy. Amerykanie, Japończycy, Chińczycy, mieszkańcy Ameryki Południowej, RPA czy Australijczycy starają się aby jednak ich noga postała, choć przez chwilę na Starym Kontynencie. Dlaczego tak jest? Odpowiedzi może być kilka.

Może chodzić o tradycję, dziedzictwo, historię czy sztukę. Może też chodzić o architekturę. Jednak to w Europie znajdziemy budynki, które stały się inspiracją dla architektury reszty świata.

To tutaj znajdziemy pałace, które są dowodem świetności dynastii królewskich, świątynie, które są najlepszymi przykładami kanonicznych, średniowiecznych stylów architektonicznych oraz domy, które do dziś przypominają nam o tym, jak ludzie kiedyś mieszkali. To niesamowite jak zróżnicowana i fascynująca jest europejska architektura. Czasem nawet sami Europejczycy nie znają jej dobrze.

Dlatego warto docenić co się ma i zamiast jechać na wakacje do Tajlandii, pojechać choćby do naszych zachodnich sąsiadów, aby obejrzeć piękne niemieckie katedry.