Loading...

Poduszki, które ratują życie

Kolejny element podstawowego wyposażenia samochodu, który ma wpływ na to, czy wypadek skończy się dla nas fatalnie, czy też nie. Poduszki powietrzne – obyśmy nigdy nie musieli z nich korzystać.

Kluczowa jest ta ukryta w kierownicy auta. Jeśli dojdzie do zderzenia, poduszka otworzy się i w ciągu ułamka sekundy napełni, tworząc miękką zaporę ochronną dla naszej głowy.

Tym samym nie uderzymy w kierownicę, co w wielu wypadkach może prowadzić nawet do śmierci. Sprawna poduszka jest na wagę życia i zdrowia.

Oprócz standardowego rozwiązania, jakim jest poduszka chroniąca kierowcę, w wielu autach możemy znaleźć szerszy zestaw poduszek. Przygotowano taką dla pasażera siedzącego z przodu, a także po bokach oraz w tylnej części przednich siedzeń – te ostatnie poduszki skutecznie ochronią pasażerów siedzących w tyle.

Czasami za dodatkową ochronę musimy zapłacić więcej, to jednak sensowna inwestycja. Nigdy bowiem nie wiadomo, w którym momencie poduszki się nam przydadzą, a ich znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy jest ogromne.