Loading...

Wieżowce i drapacze chmur

Jest bardzo wiele osób, które zafascynowane są wieżowcami, ogromnymi budynkami ze stali i szkła, które wręcz wbijają się w niebo. Owszem ludzie ci często mają szacunek do starożytnej i dawnej architektury, która jest na tyle solidna, że przetrwała do dziś, ale ta nowoczesna pociąga ich najbardziej. Kiedyś państwem, które zachęcało i kusiło wieżowcami były Stany Zjednoczone.

Każdy kogo fascynują drapacze chmur powinien przynajmniej raz pojechać do Nowego Jorku i zobaczyć miasto, w którym wszystko się zaczęło. Miasto, które dla wielu uchodzi za synonim nowoczesności i symbol współczesnego świata. Okazuje się jednak, że dziś równie wiele, jeśli nawet nie więcej, nowoczesnych budynków znajdziemy na Bliskim Wschodzie.

Wielu teraz podróżuje do Dubaju, aby zobaczyć naprawdę współczesną, a może wręcz futurystyczną architekturę. Bogaci szejkowie znani są z tego, że zatrudniają znanych architektów, a ci stawiają niemalże na środku pustyni prawdziwe cuda. Kiedy więc chcemy zobaczyć naprawdę magiczny, prawie kosmiczny świat udajmy się na wchód.