Loading...

Znaki towarowe

Znak towarowy to element graficzny, który przypisany jest do konkretnej firmy lub marki, dzięki czemu jest rozpoznawalny i indywidualny. Firmy mają różne spojrzenia na kwestię znaku towarowego jedni pozostają wierni jednemu znakowi od powstania produktu inni cyklinie go zmieniają.

Customer service - tutaj https://avocado.pl/ Drukarnia Booklet drukuje naklejki i etykiety samoprzylepne na produkty, różnego kształtu i na różnych materiałach

Przykładem zmiennego logo, etykiety jest konkurencja Coca-coli – Pepsi ta już wiele razy zmieniała szatę graficzną jednym się to podoba lub nie widzą zasadniczo różnicy w tym jak będzie ona wyglądać inni natomiast wychodzą z założenia, że powinna być ona niezmienna, nawet niewielka zmiana w logo czy znaku towarowym sugeruje, że coś uległo zmianie, co może wpływać negatywnie na wszystkich lojalnych klientów. Zarząd firmy, marki musi zastanowić się nad ewentualnym efektem wprowadzonych zmian i na pewno nie dokonywać tego zbyt często ciężko wówczas stworzyć tożsamość marki i przywiązanie do niej.

Chociaż z drugiej strony może to sugerować ciągłą zmianę i pracę nad produktem, co ma doprowadzić do jego udoskonalenia.