Loading...

Zwyrodnienia postępują z wiekiem

Oprócz wszelkiego rodzaju mechanicznych przyczyn bolesności w okolicach kręgosłupa, często są to objawy, które świadczą o czymś zupełnie innym. Otóż nikt z nas nie stoi w miejscu.

Czas mija, a my się starzejemy, co nie pozostaje bez wpływu na stan naszego organizmu. Układ kostny oraz stawowy są z wiekiem najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju osłabienia oraz zwyrodnienia, a to niemal zawsze oznacza dolegliwości bólowe.

Bolące stawy rąk, stawy kolanowe czy biodrowe – to chleb powszedni dla milionów seniorów na całym świecie. Także kręgosłup nie jest wyłączony z tych kłopotów.

Jeśli zaczyna nas boleć na starość, to znak, że prawdopodobnie dotknęły go zmiany zwyrodnieniowe. Jak można zapobiegać takim problemom? Spore znaczenie ma aktywność fizyczna we wcześniejszych latach, o czym szerzej napiszemy za moment.

Jednakże bardzo istotne są również kwestie związane z ulżeniem w bólu, kiedy już on się pojawi. Ogromną rolę mają tu do odegrania działania w wykonaniu fizjoterapeutów, którzy powinni za pomocą masaży oraz innych zabiegów pomóc w walce z bólami.