Leczenie kontuzji obojczyka
Kontuzje obojczyka są szczególnie uciążliwe dla sportowców. Zazwyczaj oznaczają kilka tygodni przerwy od treningów i regularnych występów.
Szczególnie groźne są dla kolarzy czy zawodników sportów kontaktowych. Jego urazy mogą jednak dotyczyć każdego z nas – wystarczy tylko nieszczęśliwie upaść.
Jak leczyć tę kontuzję? Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia. Im mniejszy stopień, tym krótsze i mniej inwazyjne leczenie jest nam potrzebne.
Dwa pierwsze stopnie to leczenie raczej zachowawcze, polegające na oszczędzaniu obojczyka i obkładaniu go lodem. Po około miesiącu powinien on wrócić do pierwotnego stanu.
Gorzej wygląda to w przypadku zerwania aparatu więzadłowego czy poważniejszych przesunięciach obojczyka. O ile osoby mniej aktywne dalej mogą być leczone w mniej inwazyjny sposób, o tyle dla sportowców zazwyczaj konieczna jest operacja.
W innym wypadku kłopoty z obojczykiem mogą być chroniczne. Mało tego, w przyszłości może się u nich rozwinąć zwyrodnienie stawu, które będzie znacząco utrudniało codzienne funkcjonowanie.
Polecane artykuły
Po co turyści przyjeżdżają do Europy?
Okazuje się, że mimo zmian na świecie i rozwoju różnych regionów turyści z całego globu nadal mają chęć i potrzebę aby przyjechać, przynajmniej raz w życiu do Europy. Amerykanie, Japończycy, Chińczycy, mieszkańcy Ameryki Południowej, RPA czy Australijczycy starają się aby jednak ich noga postała, ch
Ergonomiczne rozwiązania dla kuchni
Nawet mała kuchnia może stać się zarówno estetyczna, jak i wygodna. Ergonomiczne rozwiązania dla kuchni sprawią, że stanie się ona miejscem praktycznym, w którym przyrządzanie posiłków staje się łatwością i przyjemnością. Warto zadbać o to, by kuchenne szuflady były w pełni wysuwane. Takie szuflady