Loading...

Szklany panel w twojej kuchni

Paneli może być nawet więcej – wszystko zależy od przyjętej koncepcji oraz możliwości jakie daje nam wnętrze. Dlaczego właśnie szkło? Cóż, jeśli chodzi o potencjał dekoracyjny nadaje się ono doskonale. Można je niemal dowolnie formować, wykorzystywać rozmaite wzory oraz motywy, które będą korespondować z przyjętą na wstępie stylizacją. Szkło ma także szereg praktycznych walorów, które w kuchni są szalenie istotne.

Tworzywo to mieści się też w koncepcjach nowoczesnego designu, który w kuchennych warunkach odnosi wiele sukcesów. Panele szklane są znakomitą alternatywą dla ceramicznych kafelków, które są bardzo dobrym rozwiązaniem, ale niektórym mogą się znudzić. Z reguły szklany panel ma większą powierzchnię. Pojedynczy może przykryć spory kawałek ściany, co wygląda bardzo efektownie.

Jedną z podstawowych funkcji tej szklanej tafli jest zabezpieczenie murowanej powierzchni ściennej przed zabrudzeniami. Dlatego właśnie montuje się ją zazwyczaj nad głównym kącikiem roboczym – nad kuchenką oraz blatem. Pryskający tłuszcz i unoszące się w powietrzu cząsteczki brudu łatwo osiadają na malowanym murze. Kiedy osiądą na szkle, będzie można bez problemu usunąć je i cieszyć się idealnym porządkiem.

Jeśli chodzi o dostępne wzory oraz typy szkła, producenci mają bardzo wiele do zaoferowania. Trzeba tylko określić się, w jakiej tonacji chcemy urządzić kuchnię i najlepiej wybrać panel szklany na samym końcu. Warto, by nawiązywał on kolorem i fakturą do szafek i blatów. Można kupić również szkło z nadrukiem, jeśli ktoś chce postawić na bardziej wyraziste rozwiązanie.