Loading...

Wyspa w kuchni

Uspokajamy – najnowszą ideą zachodnich architektów wnętrz nie jest zalanie kuchni wodą i usypanie na środku zielonej wysepki. Chodzi o coś zupełnie innego, mianowicie o dodatkowe miejsce, które może znacząco podnieść walory użytkowe całego pomieszczenia. Wyspa kuchenna to ulokowany na środku moduł szafek oraz szuflad, na którego wierzchu znajduje się blat.

W pewnym sensie wyspą może być również klasyczny drewniany stół, a zwłaszcza taki, pod którego blatem zamontowano praktyczne szuflady. Pod stołem można także schować wolnostojące szafki – stacjonarne lub na kółkach, a także kosz na śmieci. To chyba najbardziej ekonomiczny wariant wyspy, ale są bardziej zaawansowane.

Typowa wyspa stanowi odrębny, kompletny mebel skompilowany z kilku elementów. Głównym jego zadaniem jest powiększenie przestrzeni roboczej, tak aby wzorem kuchni w restauracjach pracować nad potrawami na samym środku i mieć większą swobodę ruchów. Swoboda – to jedna z najważniejszych spraw.

Chodzi też o swobodę w aranżacji, a ta zależy od metrażu. W małej kuchni urządzenie funkcjonalnej wyspy, która nie będzie zawadą jest zasadniczo niewykonalne. Stąd koncept ten rezerwujemy dla kuchni sporych.

http://kaflando.pl/ ogród dla ciebie aranżacja ogrodu najlepsze ogrody

Jeśli ktoś lubi nawiązania do rzeczywistości lokalów gastronomicznych, może zaaranżować wyspę na podobieństwo baru. U góry oświetlenie i efektowny holder na szklanki i kieliszki, zwisające na specjalnych uchwytach. Na dole wielofunkcyjny blat, przy którym łatwo przygotujemy drinki lub dowolne popisowe danie.

Wyspa może stanowić także miejsce pośrednie pomiędzy kuchnią otwartą a pokojem dziennym.